Почетна / АРХИВА

АРХИВА

Програм прославе Видовдана 2024.

Централна прослава великог празника Видовдана (28. јун) у Епархији рашко-призренској у егзилу традиционално се обавља у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву. Позивамо све вернике да у што већем броју, једнодушно сабрани у намери очувања светолазаревског, косовског завета, прославимо овај велики и заветни, свесрпски празник.

Опело и сахрана новопрестављеног протојереја Ђорђа Илића

У четвртак, 6. јуна 2024. године, на гробљу Нова Бежанија у Београду, сахрањени су земни остаци новопрестављеног слуге Божјег протојереја Ђорђа Ј. Илића, умировљеног свештеника епархије рашко-призренске у егзилу. Отац Ђорђе је уснуо у Господу 1. јуна.

Опело оцу Ђорђу служио је Његово Преосвештенство Хорепископ хвостански и барајевски Г.Г.

Упокојио се у Господу протојереј Ђорђе Илић (1946 – 2024)

У суботу, 1. јуна 2024. године, после краће болести, упокојио се у Господу протојереј Ђорђе Ј. Илић, умировљени свештеник епархије рашко-призренске у егзилу.

Сахрана ће се обавити у четвртак, 6. јуна 2024. године, на гробљу Нова Бежанија (Нови Београд) у 11:45 часова. Свештеничко опело новопочившем проти Ђорђу служиће се у капели поменутог гробља са почетком у 11:15 часова.

Годишњи помен схипротосинђелу Урилу

Заупокојена Литургија и годишњи парастос блаженопочившем схипротосинђелу Урилу служиће се у суботу, 18. маја 2024. године, у манастиру Светог архангела Гаврила у Готовуши, Косово и Метохија.

Литургија ће почети у 8 часова а парастос у 9.30 часова.

Сабор архијереја и настојатеља манастира Епархије рашко-призренске у егзилу

У петак, 10. маја 2024. године, у манастиру Светог преподобномученика Харитона Косовског у Сурдуку одржан је редовни пролећни Сабор архијереја и настојатеља манастира Епархије рашко-призренске у егзилу. Сабором је председавао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт.

Канонска бројаница – нова књига издавачке делатности ЕРП у егзилу

Почетком марта 2024. године, српска православна књижевна баштина обогаћена је још једном душекорисном књигом. Ради се о првом тому зборника радова дипломираног правника и каноничара Жељка Жугића – Которанина „Канонска бројаница“. Књига је одштампана са благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског у егзилу

Обавештење о досадашњим радовима изградње куће породице Стефановић

Драга браћо и сестре, прво желимо од срца да се захвалимо свима који су својим прилозима омогућили да започнемо са реализацијом ове акције.

2022.године позвали смо све људе добре воље да помогну хуманитарној акцији изградње куће породици Стефановић из села Бабина Лука код Бранковине.