Почетна / АРХИВА / Програм прославе Видовдана 2024.

Програм прославе Видовдана 2024.

Централна прослава великог празника Видовдана (28. јун) у Епархији рашко-призренској у егзилу традиционално се обавља у манастиру Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву. Позивамо све вернике да у што већем броју, једнодушно сабрани у намери очувања светолазаревског, косовског завета, прославимо овај велики и заветни, свесрпски празник. У наредним редовима доносимо програм овогодишње, четрнаесте по реду, прославе са сатницом.

27. јун

• 17.00 – Празнично бденије.
  • 22.30 окупљање – Видовданска литија. Траса литије: окупљање на Савском тргу код споменика Стефану Немањи у Београду – манастир Преподобног Јустина Ћелијског у Барајеву.

Након читања тропара  и молитве за пут у 23:00 часа предвиђен је полазак. Скуп у форми Литије се даље креће наведеном                   трасом. Скуп би требало да се оконча у времену између 6:00 и 7:00 часова, 28. јуна, на свом одредишту у манастиру Св. Јустин             Ћелијски, Стара Липовица 229.

Траса кретања након окупљања на Тргу Републике је:

СПОМЕНИК СТЕФАНУ НЕМАЊИ – САВСКА УЛИЦА – МОСТАРСКА ПЕТЉА – БУЛЕВАР ВОЈВОДЕ МИШИЋА – РАДНИЧКА          УЛИЦА – ПОЖЕШКА УЛИЦА – ТРГОВАЧКА  УЛИЦА – ИБАРСКА МАГИСТРАЛА – РИПАЊСКИ ПУТ – СТАРА ЛИПОВИЦА              229 (МАНАСТИР СВ. ЈУСТИНА ЋЕЛИЈСКОГ).

28. јун

• 9.00 – Света Архијерејска Литургија. Свету Архијерејску Литургију служиће Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски у егзилу Г.Г. Ксенофонт.
  • Парастос косовским војсковођама и војницима који живот свој положише за Крст Часни и слободу златну.
  • Послужење за све присутне.
  • 12.00 – Видовданска академија.